Dětské závody v Bakově, Plzni a Konárovicích

13. 9. 2017

První sraz se uskutečnil na dětských závodech v Bakově nad Jizerou. Tradiční akce zaměřená čistě na dětské závodníky skýtá možnost celodenního sportovního vyžití. Na závodech strávíte celý den, ale o zábavu není nouze. Od samotného začátku mají mladí sportovci šanci nominovat se do sprinterského klání, následně si odzávodí i svůj běžný xco závod a poté si mohou zajet ještě týmovou štafetu. To už je slušná dávka závodění v jednom dni. Jediným medailistou byl zároveň nejmladší člen výpravy Standa Benda. Ten dokázal vybojovat krásnou bronzovou medaili. Poté se na start svých závodů postavili Richard Severyn, který měl rozhodně chuť vylepšit už tak pěkné 4.místo z úvodních sprintů. Na okruhu si vedl také velmi dobře. Takticky dobrou a plynulou jízdou se dokázal početným polem závodníků prokousat Matouš Vanka a jen kousek za ním dokončil i Daniel Hnedrich. Týmové kvarteto uzavřel Kryštof Orság. Kluci poté přibrali do party Matoušovou maminku Janicu a také mladou závodnici Ellu a postavili se na start skvěle zorganizované štafety. Skvělým výkonem se na 9.místě vešli do TOP10. Jedinou dámskou zástupkyni na startu byla v kategorii žaček Pavla Hendrichová. 

Profilově cyklokrosu dost podobný závod využili i jejich starší kolegové jako přípravu před nadcházející sezónou. Kadet Ondřej Novák jel závod z plného tréninku což se trochu projevilo při úvodu závodu a v cíli mu tak patřilo 6.místo. S juniorskou kategorii loučící se Ondřej Hátle bohužel pro technické problémy závod nedokončil.

Plzeňské Kolo pro život bylo další zastávkou malých kolínských závodníků. Početná skupina zde měla něžné zastoupení v podobě Nicoly Jelínkové, Jany Šulcové a Hany Jurové.

Přípravkářský dobrodruh Daniel Neumann si opět střihl jednu ze svých oblíbených výzev. Tentokrát to bylo v rámci Tour de Zeleňák v Rumburku, kde Dan dojel na skvělém 2.místě.

Dalším závodem byl téměř Konárovický kořen, kde naši závodníci a to včetně závodících trenérů ovládli kompletní program.

Kompletní fotogalerie ZDE

Zpět