Přípravka se činila na Pražském poháru i Bikových útercích

13. 4. 2017

První zastávkou se stal druhý díl Pražského poháru. Akce se silnou konkurencí a zajímavou tratí. Společně s trenérem si všichni mladí závodníci najeli svůj úsek trati a pak hurá do boje.

První startující Nicol Jelínková se s technickým okruhem i soupeřkami prala statečně. Konečné 12.místo je krásným odrazovým můstkem do nové sezóny. Ve stejné kategorii jezdců do 10 let, ale v chlapecké kategorii jsme měli hned 4 želízka v ohni. Ve velice silné konkurenci téměř padesátky startujících se skvělým výkonem blýskl Dan Hendrich se svým 16.místem se stal nejrychlejším z týmu. Svého kolegu se pokoušel stíhat 20. Richard Severyn a 23. Martin Mejstřík. Nejmladším týmovým zástupcem byl 34. Vítek Lisý. Všichni čtyři tak nasbírali cenné zkušenosti na cestě za cennými kovy.

Velký pokrok udělal v kategorii žákyně I Jana Šulcová. Vyrovnanou jízdou protnula pásku 9. Její starší kolegyně Natálie Pleskačová na 7.místě a Pavla Hendrichová na místě 10.byly lehce znevýhodněny nepřehlednou situací po startu, kdy v nejužším místě trati dojely své chlapecké souputníky, kteří je výrazně brzdili. I tak se s danou situací vypořádaly s notnou dávkou rozvahy, což je další skvělou zkušeností.

Nejstarším zástupcem kolínské skupiny byl Ondřej Novák. Ondra se po zranění stále ještě dostává do závodního tempa. Konečné 4.místo je však velkým příslibem.

Druhou zastávkou a jak je z názvu patrné s poměrně netradičním načasováním závodu byly Bikové úterky v Trhové Kamenici. Seriál závodů situovaný do všedních dnů. O tom, že naši mladí závodníci lační po závodech svědčí i počet malých bikerů, které jsme na závod ,,přivezli,,. Hned 13 zástupců přípravky Epxres CZ Scott Teamu Kolín přijelo pod vedením svého trenéra prověřit připravenost svých konkurentů. Výsledky mluví za vše. V každé věkové kategorii , kde jsme měli zástupce jsme ukořistili alespoň jeden cenný kov.

Na počet medailí nejúspěšnější kategorii byli naši chlapci do 6 let. Téměř ve sjezdovém závodu si pro 2.místo přijel Albert Neruda, jemuž na krk dýchal 3. Jan Vondra. Tím však medailové pozice z řad Nerudových nekončí. Bertíkova sestra Anežka Nerudová ukořistila 1.místo, za což jí gratulujeme!

Další startující Nicol Jelínková se rozhodně nenechala mladšími kolegy zahanbit a dojela si tak pro 3.místo. Stejně staří chlapci a opět nejpočetnější kolínská skupina se o medaile také poprala. Nejrychlejším v cíli se stal 3. Richard Severyn, kterého proháněl 4. Martin Mejstřík. Velmi pěkný výkon podali také Vítek Veselý a Kryštof Orság. Za mladší žáky reprezentovali Patrik Mašín a Dan Neumann, kteří závodili již na výrazně těžší trati a porvali se opravdu statečně. Ve stejnou chvíli závodila i Jana Šulcová. Jana si v Trhové Kamenici dojela pro krásné 2.místo. Ve starších žačkách se po vlažnějším startu o 3.místo poprala Natálie Pleskačová.

Máme za sebou opravdu slušný výčet medailí a to vše se započítává i do týmové soutěže, kde jsme dokázali postavit hned dva vyrovnané týmy. Těšte se na další zprávy o počínání kolínské přípravky.

 

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

Zpět