Cyklokrosový mistrák je za námi

13. 1. 2020

 

Nejprve mi dovolte trochu osobní vsuvku, kdy využiji zbytky pohledu závodníka a zhodnotím jičínskou trať, protože ta si chválu opravdu zaslouží. Každý závodník si na ní mohl najít svou pasáž. Je libo tahavé roviny? Byly! Mají bikeři chuť na pořádný kopec? Dostali ho! Chtěli technicky vyspělí jezdci pár momentů na srdíčko? V uklouzaných sjezdech je měli. Celkově i počasí této atmsoféře velmi dopřálo, protože pokud by se dala nějak hodnotit hustota bláta, byla tak nějak akorát. Kola se měnit musela, avša nebyla to naprostá nutnost, ale spíše dobře načasovaná součást taktiky. 

    

Co se týče výsledků týmu, dal by se Jičín hodnotit heslem: Mládí vpřed!!! O tento stav se postarala juniorka Karolína Bedrníková, která celou sezónu předváděla stabilně velmi dobré výkony. Celou situaci ještě umocňuje fakt, že jakožto juniorka, jede svůj závod s elitní kategorii žen a je s nimi i klasifikována. Kája je však bojovnice a velkých výzev se neleká. Proto se hned od startu pustila do boje o medaili. Poměrně dlouho to vypadalo, že tento boj bude probíhat až do cíle. Bohužel jediná technická chybka a zamotání kola do vymezovací pásky zapříčinilo ztrátu cca 10 vteřin, kterou už se nepodařilo smazat. Karolíne tak v cíli patřila sice nepopulární bramborová medaile, ale posuďte sami, že v jejím věku to je naprosto skvělý výsledek. Tímto se také nominovala na Mistrovství světa v cyklokrosu. Velkým želízkem v ohni byla také cyklokrosová začátečnice Tereza Tvarůžková. Ta v Jičíně jela teprve svůj druhý cyklokrosový závod v životě, ale rozhodně se nemá za co stydět. Po trochu divokém začátku, kdy hledala na rozmrzající a čím dál tím více klouzající trati svůj rytmus, začala bravůrně sjíždět značnou ztrátu a do cíle dojela jako 8.

      

V elitní kategorii mužů nejlépe dojela naše týmová stálice Tomáš Paprstka. Tomáš pomýšlel na boj o medailové umístění, avšak již od druhého kola byla jasné, že na tempu první skupiny stačit nebude. V cíli mu patřilo 7.místo. Z mladých závodníků do 23 let nejvíce sil předvedl na 7.místě Josef Kunášek. Na 8.místě jej doplnil nováček v našem týmu Robert Hula a jako 9. dojel Jakub Kučera. 

       

Zpět