Dařilo se i na blátivém Mistrovství světa

13. 10. 2020

 

Velice nevlídné počasí panovala od prvního dne Mistrovství světa v rakouském Leogangu. První zástupkyní na startu byla Tereza Tvarůžková, postavená do národní štafety, nově startující v počtu 6 závodníků. V závodě, kde rozhodně nebyla nouze o tvrdé pády, dokončila i s připěním naší reprezntantky tato štafeta jako 7. Svou neúnavnost pak dokázala i ve svém XCO závodě, kde dokončila jako 12.

  

Juniorskou kategorii reprezentovali hned dva naši závodníci. Karolína Bedrníková a Daniel Žvak se postavili na start ve čtvrtek. Děvčata ještě měla to štěstí, že bláto na trati bylo poměrně řídké a tolik nezanášelo kola. Karolína, startující z poslední řady, předvedla opět skvělý výkon, když po zaváděcím okruhu dokázala dojet do první desítky a v průběhu závodu dokonce bojovala o TOP5. Vinou nepříjemného pádu se však musela spokojit i s tak výborným 6.místem. Na Daniela Žvaka i jeho soupeře čekal o poznání tvrdší závod. Ač by se mohlo zdát, že prodrání se sluníčka zpoza mraků závodníy potěší, opak byl pravdou. Bahno začalo velice rychle vysichat a kola se naprosto neúměrně zanášela. Daniel odhadoval váhu svého kola po několika okruzích až na 20 kg. To u jeho špičkového speciálu znamná skoro dvojnásobek váhy. Do cíle přijel jako 38. junior.

  

Na startu stáli i dva kolínští reprezentantni oblékající však národní dres Slovenska. Jakub Jenčuš závodící v kategorii mužů do 23 let dokončil mistrovský závod jako 63. Jeho starší týmový i reprezentační kolega Matěj Ulík si dojel pro 54.místo.

 

 

Zpět