Dočkali jsme se!

19. 5. 2020

Neuvěřitelné se stalo skutkem. Po všech měřených trénincích za sebou máme první ostrý start! A že to stálo za to. Předzávod série Nova Cup, který se konal v sobotu 16. května v Hradci Králové, přinesl všechno. Technicky i fyzicky těžké úseky a hlavně kvalitní soupeře!

Tomáš Paprstka prokázal svou aktuální formu skvělým 2.místem v celkovém pořadí. Druhým nejvýše postaveným závodníkem z našeho týmu byl na celkovém 26. místě kadet Matěj Pospíšil. K naší radosti svou kategorii vyhrál. Z dívek se nejlépe dařilo Terce Tvarůžkové, která byla ve své kategorii stříbrná. Pěkné 3. místo v kategorii žáků pro nás vybojoval Petr Kniha. O příčku hůře skončil 4. Richard Severyn. V kategorii mladších žáků zvítězil Vítek Lisý. A bronz mezi staršími žačkami si pomyslně odvážela Hanka Jurová. A zabodoval i sám Honza Slavíček. Ten ve své kategorii dojel jako 3.

Jak závod, a vlastně celý dosavadní průběh sezony, hodnotí druhý muž celkového pořadí závodu Tomáš Paprstka, si přečtěte v krátkém rozhovoru...

Tome, máš za sebou první ostrý závod sezony. Tak jaké to bylo?

"Zatím jsem letos v nějaké konkurenci absolvoval pouze dva měřené tréninky a tady to byl opravdu první letošní závod s číslem na řidítkách. Sešla se tu silná konkurence. Česká špička jak maratonská, tak cross-country. Trať byla perfektně připravená, technická, takže za mě super. Můj výkon bych řekl, že odpovídá mojí aktuální formě. Druhé místo za Filipem Adelem rozhodně neberu jako prohru. Je to stále vlastně jen trénink a důležité závody ještě teprve přijdou."

Vraťme se k závodu. S Filipem jste přijeli do cíle spolu. Kde se nakonec rozhodlo o jeho těsném vítězství?

"Rohodlo se asi dvě zatáčky před cílem, kde jsem si chtěl udržet první pozici. To se v první točce povedlo, ale pak mě Filip těsně předjel a tam už se s tím nedalo nic dělat. Beru to tak, že to ve finále bylo takové fifty fifty..."

Spokojený tedy s výsledkem a hlavně s výkonem jsi?

"To určitě jsem. Cítil jsem se hodně silný. Posledních pět kilometrů jsem střídal mnohem delší špice, kluci se tam šetřili, ale já jsem do toho chtěl dát všechno. Nebral jsem to takticky tak, jako klasický závod, ale spíš jako kvalitní trénink. Takže určitě spokojenost."

To trénovaní teď určitě není nejjednodušší. Jak se ti daří držet formu?

"V první řadě jsem tohle období využil k pořádnému odpočinku. Pak jsem začal pomalu najíždět kilometry a snažil se dostat do pravidelného tréninkového cyklu, ale všechno bylo takové pomalejší než obvykle. Což si ale nemyslím, že by byla chyba. Spíš naopak. Všechno proběhlo tak, jak se to má a myslím, že jsou teď vidět i výsledky. Bylo by fajn, kdyby se to všechno už rozběhlo a já mohl formu potrvrdit."

Mezinárodní závody jsou letos velkým otazníkem, tak asi směřuješ všechno k mistrovství republiky, které se pojede podle plánu 10. - 12. července v Peci pod Sněžkou?

"To je pravda. Zahraniční závodníci nemůžou sem a ani my nemůžeme vyjet, takže mistrovství republiky bude takový první letošní ostrý závod, který se pojede na výsledek. Je sice škoda, že tím prvním závodem bude zrovna mistrák, ale aspoň všichni budou mít stejné podmínky."

 

 

Zpět