Domácí svěťák v Táboře

21. 11. 2018

Domácí závod Světového poháru je vždycky velkou podívanou a zároveň je od všech českých reprezentantů očekáváno, že předvedou to nejlepší co v nich je. U nás bylo vše ještě trošičku odlišné, že jsme to samé čekali od Matěje Ulíka, který však reprezntuje Slovensko.

Jak jsme již zmiňovali vpředešlém článku, na startu SP v Táboře stáli hned tři juniorští reprezentatnti z našeho týmu. Nejlépe si vedl na 27. místě Daniel Žvak. Kousek za ním na 32. místě přijel zatím vedoucí závodník Českého poháru Jakub Kučera. Svou reprezentační premiéru v Táboře absolvoval i nováček týmu a 41. junior sobotního závodu Matěj Pechout.

 

Vše následně pokračovalo kategorii mužů do 23 let. Zde jsme měli dokonce čtyři želízka v ohni! Zde si nejlépe vedl na 22. místě Matěj Ulík. Velmi pěkný výsledek podal první z našich benjamínků v této kategorii Alvin Tomášek, kdy dojel jako 24. Jen těsně za svým kolegou dojel na 27. místě Josef Kunášek, pronásledován 29. Jakubem Schierlem. 

A na závěr samozřejmě ta nejprestižnější kategorie. Tu nemohl reprezentovat nidko jiný než Tomáš Paprstka, který v roce 2010 na této trati ještě v juniorské kategorii získal titul Mistra světa. V letošním rocu mu v elitní kategorii patřilo 36.místo.

 

Zpět