Druhý závodní víkend a dvě medaile v elitě

8. 10. 2019

 

Předpověď počasí již dlouho dopředu slibovala možnost pořádného otestování jak hrubých galusek, tak i dovedností mechaniků v depu. V minulé sezóně jsme se na první bahnitý závod něco načekali, ale letos nám tuto zkušenost přinesl jak sobotní Toi Toi Cup v Hlinsku, tak i Slovenský pohár v Rakové. 

Toi Toi Cup Hlinsko

V závodě mužů elite nám velmi brzy ukázal svou stoupající formu Tomáš Paprstka. Celý závod jel velmi aktivně a v rozhodujícím momentu nestačil pouze na belgického závodníka Braama Merliera. Připsal si tak druhé stříbro v této cyklokrosové sezóně. Pěkným výsledkem v top10 přispěl i Matěj Ulík, když dojel jako 9. v elitní kategorii. 

Výsledky muži elite:

2. Tomáš Paprstka, 9. Matěj Ulík, 16. Alvin Tomášek, 17. Jakub Kučera, 19. Josef Kunášek

  

Karolína Bedrníková, juniorka bojující v dospělé ženské kategorii předvedla, že je naprosto univerzální závodnicí. Nevadí ji kopce, bahno ani rychlý kontaktní závod. V celkovém pořadí dojela jako 10. a v její kategorii by jí patřilo 3.místo. 

Výsledky juniorky:

3. Karolína Bedrníková, 8. Natálie Pleskačová, 16. Kateřina Knihová, 18. Martina Bartošová

Výsledky ženy elite:

27. Lenka Janovská

  

juniorské kategorii, kde probíhal velice kontaktní závod vybojoval nejlepší výsledek 7. Daniel Žvak. Jeho kolega a druhý z Danů, Daniel Sporysch, uzavřel TOP10.

  

Výsledky kadeti:

14. Tomáš Pařez, 15. Daniel Rubeš, 22. Matěj Pospíšil, 36. Šimon Tabara

Výsledek žáci:

21. Richard Severyn, 26. Petr Kniha, 53. Petr Ticháček, 59. Karel Bartoš, 66. Vít Lisý

Výsledky žačky:

16. Hana Jurová 

  

 

Slovenský pohár a C2 Raková

Tento přejezd nebyl co do kilometrů zdaleka tak náročný jako v minulém týdnu. Ale o to náročnější podmínky panovaly na trati. 

elitní mužské kategorii vybojoval Tomáš Paprstka 3.místo. V průběžném pořadí patří Tomášovi 2.místo. Své dosavadní maximum vylepšil i Matěj Ulík na velmi pěkném 6.místě. Svou premiéru v našem dresu absolvoval Jakub Jenčuš, rozjíždějící se po nemoci, která mu znemožnila předchozí starty. V tomto závodě dojel jako závodník do 23 let na celkovém 13.míste.

Výsledky muži elite:

3. Tomáš Paprstka, 6. Matěj Ulík, 13. Jakub Jenčuš, 14. Josef Kunášek, 17. Jakub Kučera

  

Opět v dospělé ženské kategorii sváděla souboj mladá juniorská závodnice Karolína Bedrníková. V cíli jí patřilo 8. místo celkově a virtuální 1. místo v juniorkách. Zajímavostí je, že jí aktuálně patří 3.místo v průběžném pořadí Slovenského poháru. Velmi podobných výsledků v dosti podobné konkurenci jako v Hlinsku dosáhli i junioři. Pro 8.místo si dojel Daniel Žvak a druhé 10. místo si po víkendu odváží jeho mladší kolega Daniel Sporysch. Stejně jako u Karolíny i u Dana se můžeme zaměřit na celkové pořadí, protože Slovenský pohár dokonce vede!

   

Zpět