FOTOGALERIE - TTC Mladá Boleslav

29. 9. 2021

Státní svátek Den české státnosti, který připadá na 28. září, využívají cyklokrosaři tradičně k zahájení národního poháru TOI TOI CUP. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se česká cyklokrosařská špička sešla v Mladé Boleslavi.

Pro náš tým byl zásadní novinkou návrat Tomáše Paprstky, který v našich barvách odstartoval opět po roční pauze. Jeho absence v cyklokrosovém pelotonu na něm rozhodně nebyla znát. Do závodu mužů elite odstartoval z poslední pozice, to mu však nezabránilo prodrat se dopředu a pohybovat se v absolutní špici. Výsledkem bylo jeho konečné šesté místo (třetí v pořadí z českých závodníků) a nebýt defektu v polovině závodu, určitě by atakoval i podium. Na rychlé trati se dařilo i ostatním. Ve výborném světle se předvedl Robert Hula, který se vešel svým devátým místem do top ten a jen těsně za první desítkou, na jedenácté pozici, dokončil v dresu slovenského mistra jezdící Matej Ulík. Robertovi navíc patřilo čtvrté místo mezi závodníky do 23 let a druhé v této kategorii mezi českými borci. Druhou desítku ve výsledkové listině uzavřel dvacátým místem Jakub Kučera.

Velkou radost nám udělala svým prvním startem mezi ženami Karolína Bedrníková. Ta po skvělém výkonu dokončila na druhém místě, kdy jen těsně nestačila na úřadující národní šampionku, velezkušenou Pavlu Havlíkovou. Kája tím potvrdila svou skvělou výkonnost a určitě se budeme těšit i na její další starty.

V mládežnicých kategoriích určitě pochvalu zaslouží junior Patrik Černý, kterého jen defekt odsunul z boje o stupně vítězů. Velkou většinu závodu se pohyboval na úplné špici, ale technické problémy ho v závěru odsunuly na i tak výborné sedmé místo. Dobře si vedl i nováček v juniorském pelotonu Dan Rubeš, který obsadil v závodě na velmi rychlé mladoboleslavské trati sedmnácté místo. Perfektním výkonem se blýskl v kadetech Richard Severyn, který obsadil deváté místo a zároveň byl nejrychlejším "prvoročákem" této kategorie.

Seriál závodů TOI TOI CUP pokračuje již tuto sobotu v Hlinsku a my se už teď těšíme na výkony našich závodníků.

Kompletní výsledky: https://www.sportsoft.cz/cs/zavod/overview/6946

Fotogalerie: Martin Korhel

Zpět