FOTOGALERIE - TTC Veselí nad Lužnicí

18. 11. 2021

Po delší pauze se ve sváteční den 17. listopadu sešli k dalšímu ze závodů Toi Toi Cupu čeští cyklokrosaři. Tentokrát bylo hostitelem národního poháru jihočeské Veselí nad Lužnicí.

Z našich závodníků se tentokrát určitě nejvíce dařilo juniorovi Františkovi Hojkovi a eliťákovi Tomáši Paprstkovi. Oba shodně ve svých kategoriích obsadili třetí místo. Především u Fandy to bylo velmi příjemné překvapení, které potvrdilo jeho stoupající formu. Tu ukázal již minulý týden, kdy byl jednou druhý a jednou zvítězil v závodech slovenského poháru. "Závod vůbec nebyl lehký. K výsledku jsem se musel propracovat opravdu tvrdou prací. Je pravda, že bednu jsem asi moc nečekal, ale o to víc jsem rád, že to dopadlo. Jeli jsem z počátku poměrně velká skupina, kde se často střídalo vedení. Postupně soupeři odpadali a zůstali jsme jen tři. V to, že by to mohlo dopadnout na stupně vítězů jsem začal věřit až v posledním kole ve výběhu na písku. Myslím, že svoji roli sehráli i moje starty na Slovensku, kde se mi dařilo a to mě zdravě nabudilo a začal jsem si více věřit." Svěřil se se svými zážitky po závodě František Hojka.

To, že závod ve Veselí nebyl vůbec lehký potvrdil i Tomáš Paprstka. Ten se celý závod držel na úplné špici startovního pole a bojoval společně s Michalem Borošem a Markem Konwou o místa na stupních vítězů. "Bylo to hodně rychlé a rozdrncané, což úplně nesvědčí mým zádům. Ale s tím se asi trochu prali všichni. Sympatické na trati byly zařazené náročné výjezdy následované technickými sjezdy. Hodně tahavé to bylo v dlouhé části podél potoka. Na trati bylo hodně zatáček a smyček, ze kterých se muselo nastupovat a právě ty nástupy dnes rozhodovaly..."

Pochvalu za svůj výkon ve Veselí zaslouží určitě i junior Patrik Černý, který se i přes technické problémy dokázal sedmým místem prosadit do top ten a pak také Timofej Ivanov, který předvedl o mnoho lepší výkon než v neděli v Táboře a v kategorii mužů elite obsadil výborné osmé místo. Příjemně překvapil také Jiří Matoulek, jenž byl naším nejlepším závodníkem v kategorii kadetů, když se mu poprvé podařilo zařadit se do první dvacítky ve výsledkové listině závodu TTC. "Start se mi sice moc nepovedl, ale pomohla mi kolize závodníků přede mnou, které jsme se dokázal vyhnout a dostat se dopředu. Celý závod jsem se pak ještě posouval vpřed až na to konečné dvacáté místo v cíli. Určitě teď cítím dobrou formu, kterou bych rád poladil ještě příští týden na soustředění v Kolíně a na mistrovství republiky v Jičíně bych chtěl svůj dnešní výsledek ještě vylepšit. Mým cílem je umístění do patnáctého místa." Okomentoval závod a prozradil své nejbližší plány Jirka.

Všem závodníkům Expres CZ - Tufo Teamu Kolín děkujeme za předvedené výkony a cyklokrosový Toi Toi Cup pokračuje v sobotu a v neděli závody "malého" poháru v Náměšti na Hané a ve Vracově.

Kompletní výsledky z Veselí nad Lužnicí zde: https://www.sportsoft.cz/cs/zavod/overview/6950

Průběžné pořadí seriálu TO TOI CUP 2021 zde: https://cpcx.sportsoft.cz/2021/results.aspx

Fotogalerie: Martin Korhel

Zpět