Jak se má Terka Tvarůžková?

11. 4. 2020

 

Věčně usměvavá, pěkelně rychlá a sportovně nadšená. Tak jsem pozna Terku Tvarůžkovou já. Nyní se s ní můžete seznámit i Vy.

 

 

 

1) V současné chvíli asi nejčastější otázka. Jak zvládáš trénink v režimu omezeného pohybu? A jakými pravidly se řídíš?

Určitě se snažím stále držet v nějaké kondici, což je pro mě nejdůležitější, ale na druhou stranu vím, že není kam spěchat. Cvičim a posiluji tělo doma, ale na kolo vyjíždím ven. Diky tomu že bydlím u lesa to není takový problém, ale sebou si samozřejmě beru roušku. Snažím se udržet taky v psychické pohodě a tak se zaměstnávám i jinak, vařím, uklizím, chodím do práce abych se zbytečne nestresovala kvůli závodům.

2) Jsi zkušená závodnice. Určitě si měla v hlavě a možná i na papíře rozplánovanou celou sezónu. Teď se hodně plánu muselo změnit. Takže jaké jsou Tvé současné cíle? A nejenom ty závodní...

Všechno do sebe mělo zapadat a rozjíždět se už od Turecka, což bohužel nevyšlo, ale i tak jsem byla jedna z malá, která si letos už zazavodila! Prioritou stále zůstává mistrovství Evropy, světa a mistrovství republiky. Pevně věřím že se uskuteční v pozdějším termínu. A jak už jsem psala snažím si udržet hlavně pozitivní náladu a pohled na situaci ale to předbíhám...

3) Olympiáda je přesunuta až na rok 2021. Ty už si i pro letošek byla v širší nominaci. Je o rok více na přípravu. Máš větší motivaci?

To je právě jedna z věci, která je pro mě samotnou plus a pozitivum! Určitě je to pro mě velká motivace a větší šance pro Českou republiku vyjet si druhé místo! Pro letošek to bylo příjemné být zařazena, ale diky přeložení OH se na příští rok je to pro mě motivace a budu se o to rvát!

4) Je sice krásně, zavzpomínejme ale ještě chvíli na zimu. Poprvé si zkusila cyklokros. Je to pro Tebe spíše doplněk a cesta jak se udržet ve formě, nebo se můžeme těšit na plné závodní nasazení?

Musím říct, že po propadaném a zabahněném mistrovství republiky v Jičíně je to pro mě obrovská výzva! Prioritou zůstávají bajky ale když už nastupuju do něčeho s číslem na zádech určitě to nebude jako doplněk, který bych dělala na půl plynu! V každém případě se budu snažit holky potrápit! 

Zpět