Jak se těší Terka Tvarůžková na domácí světový pohár a cyklokrosovou sezónu?

24. 9. 2020

 

Autor: Lenka Janovská

Teri, jak bys zhodnotila svoji bikovou sezonu?

Bike sezónu hodnotím zatím velice pozitivně, je pravda že zatím vyšlo všechno, co bylo prioritou, a to že sem tam přišel pokles výkonnosti to k tomu patří. Forma hold nejde udržet cely rok.

Jak se těšíš na závod v NMnM?

Do Nového Města se těším neskutečně! Teď jsem sice hodně bojovala s negaci lidí okolo mě, kteří tvrdili že se Světový pohár u nás možná ani nepojede ale já věřila a je to tady! Je to domácí trať, náročná a spravedlivá, takže věřím že to bude další skvělý závod!

Přeci jen, pojedeš v dresu mistryně ČR v kategorii U23, cítíš nějaký tlak?

Snažím se si to nepřipouštět ale i tak tlak trošku cítím, přece jen vozit mistrovský dres je pro mě čest a nerada bych mu dělala ostudu! Do závodu dám ale maximum a věřím že se trénink a všechna dřina projeví.

Jaký máš cíl?

Loni jsem si zapsala nejlepší výsledek ve Val di Sole, kde jsem byla 25. Ale za celý rok jsem udělala kus práce a doufám že tam bude znát posun i v té světové konkurenci. Určitý cíl mám ale nechám si ho pro sebe:)

Teď si absolvovala náročné soustředění ve Špindlerově Mlýně. Cítíš že ses posunula zas o trochu výš? A jak ses sžila s krosovým kolem?

Soustředění bylo kratší ale o to intenzivnější. Mě osobně hodně bavilo! Dokázala jsem se zmáčknout a byla ve skupině skvělých lidi! Měli jsme kolem sebe perfektní zázemí a lidi, kteří se o nás starali. Za mě rozhodne 11 bodíků z 10 . S cyklokrosovým kolem jsem už na dobré cestě ke kamarádství, mám nového Stevense a sice to nějaký čas zabere ale myslím, že to půjde!

Jak se těšíš na cyklokrosovou sezónu?

Na krosovou sezónu se poměrně těším, bude to něco nového, zpestření zimní přípravy na biky, nové zkušenosti, které mi v téhle disciplíně šíleně chybí!

V sobotu si jela "první" závod a těsně jsi prohrála s Pavlou Havlíkovou. Myslíš že to bylo jen o zkušenostech?

Ne nadarmo Pavla vozí mistrovský dres, žádný závod s ní není lehký, ale v Boleslavi mě vyškolila jak malou holku! Takže ano tam hrály hlavní roli zkušenosti.

Zatímco dříve ses věnovala kromě kola i běžkám tak teď se soustředíš už jen na cyklistiku a dokážeš konkurovat i závodnicím jejichž specializace je mnohem dlouhodobější. Jak toto vnímáš?

Je strašně hezké patřit mezi nejlepších 5 bikerek v ČR ale nohy mám stále na zemi. Je přede mnou kus práce abych se alespoň vyrovnala našim top závodníkům, ale věřím, že mám stále dost času a že krůček po krůčku budu sekundy z jejich náskoku ubírat.

 

Zpět