MČR mládeže v cyklokrosu Mladá Boleslav

18. 12. 2018

Závody v Mladé Boleslavi byly velice zajímavé nejen tím, že se rozdávaly tituly v mládežnických kategoriích, ale také vygradováním celkového pořadí jednotlivách kategorii a družstev. Ve všech třech úrovních jsme žhavá želízka v ohni. Jak vše dopadlo se dozvíte níže.

První startující kategorie a hned první úspěchy. Natálie Pleskačová v dramatickém závodě, který poznamenal pád téměř celého balíku kadetek dokázala z 12.místa dojet až na fantastické 2.místo, tím si vybojovat titul vícemistryně České republiky v cyklokrosu. Navíc ještě vylepšila své úmístění v průběžném pořadí a tak dokázala vybojovat i celkové 2.místo. Při své premiérové sezóně v cyklokrosu a navíc ještě ve starší kategorii si skvěle vedla i 13. Hana Jurová. 

Skvělý závod zajel také Daniel Rubeš. Jeho TOP5 ve velice silné konkurenci mluví za vše. Jeho stabilní sezóna je také potvrzena celkovým 6.místem. 

Starší žáci.

Šimon Tabara 27.

Richard Severyn 30.

Antonín Jura 43.

Dominik Hřebejk 46.

Martin Mejstrík 50.

Vít Lisý 58.


V kategorii kadetů se nejlépe vedlo Tomášovi Přezovi na 14.místě. Jeho další kolegové zažívající si premiérovou sezónu na národní úrovni ho doplnili v pořadí 25. Matěj Pospíšil a 31. Adam Bukač.


V juniorské kategorii to na očekávanou medaili bohužel nedalo. Letošní parta juniorských závodníků nabízí zajímavou podívanou, kdy každý závod opanuje někdo jiný. V Boleslavi se nejlépe dařilo 9. Danovi Žvakovi, který v celkovém pořadí obsadil pěknou 5. pozici. Největší favorit Jakub Kučera se musel spokojit s 13. pozicí. Avšak v celkovém pořadí mu patřilo 2. místo. Matěj Pechout dokončil na 16. místě. Velkým úspěchem je také 2.místo v soutěži družstev.

 

V elitní kategorii bylo hned od startu jasné, že tempo tohoto závodu bude opravdu vysoké. Šlo totiž o hodně. Konkrétně o poslední možnost zisku bodů do celkového pořadí klub i jednotlivců. V závodě se zahraniční účastí obsadil Tomáš Paprstka 5.místo a hned za ním na 6. pozici dojel Matěj Ulík. celkovém pořadí pak Tomáš udržel 2.místo a Matěj skončil jako 6. Z našich mladých závodníků nově závodícéh mezi dospělými se nejlépe dařilo 16. Josefu Kunáškovi, který si stejné umsítění udržel i v celkovém pořadí. To nejdůležitější je však, že naši závodníci dokázali vybojovat celkové prvenství v hodnocení týmů

Muži Elite:

Jakub Schierl 24.

Filip Pospíšil 28.

 

 

 

 

Zpět