Paprstka v Jičíně opět třetí!

15. 10. 2018

Na jičínské trati došlo k dalšími nárůstu naší žákovské skupiny, která nyní čítá v plné sestavě až 9 závodníků. O tom, že by mělo být o českou cyklistiku do budoucna postaráno svědčí i celkový počet startujících v této kategorii. V Jičíně totiž stálo na startu rovných 80 žáků!!!Nejlépe si opět vedl 8. Daniel Rubeš. Pro cenný bod a tím jistější místo na startu si pak přijel 30. Šimon Tabara. Stále kousek od bodů poté 35. Richard Severyn. 49. Antonín Jura, 52. Vít Lisý, 57. Dominik Hřebejk, 65. Matouš Vanka a 68. Daniel Hendrich.

Po nepříliš povedeném startu se raketovým finišem v kategorii opět blýskla dalším 3. místem Natálie Pleskačová. A své dosavadní maximum vylepšila na 23. místo Hana Jurová, žačka, startující ve stejné kategorii.

V kategorii kadetů dojel Tomáš Pařez na 22. místě. A pro své první body si nedaleko za ním přijeli i Adam Bukač na pěkném 27.místě a Matěj Pospíšil na 29. Oba dva mladí závodníci si tak pojistili svou pozici na startovním roštu.

Velice zajímavá čísla nám začínají vycházet v kategorii juniorů. Skvěle rozjetou sezónou podpořil v Jičíně 3.místem Jakub Kučera, který se tak vyšvihl i do vedení celkového pořadí Českého poháru. Díky tomu se zařadil i do reprezentačního kádru a již tento víkend odjíždí na svůj první světový pohár. Daniel Žvak tak v Jičíně chytl závod za správný konec a dojel na velice dobrém 6.místě. Doufejme, že se Danovi také brzo podaří obléci reprezentační dres.

V kategorii žen si dojela naše jediná zástupkyně Lucie Krupová pro 16.místo.

Určitě využijte níže přiloženého odkazu na záznam ze závodu kategorie elite. Nejenom, že si Tomáš Paprstka dojel pro 3.místo, ale i jeho kolega Matěj Ulík v závodě výrazně bojoval. Díky tomu si dojel sice pro nepopulární 4.místo, ale i tak je vidět, že forma obou závodníků stoupá vzhůru. Tentokrát byl nejlepším takzvaným prvoročákem 22. Josef Kunášek. Následně na 27. místě dojel Alvin Tomášek, 34. Jakub Schierl a 38. navrátivší se Kryštof Solař.

 

Záznam ze závodu v Jičíně:

Zpět