Paprstka v Peci bronzový!!!

16. 5. 2019

Naprosto extrémní podmínky panovaly na v pořadí třetím závodě Českého poháru XCO v Peci pod Sněžkou. Sníh roztál! Hlásala různá média jen pár dní před závodem. To však neznamenalo, že by po něm již nebyly žádné památky. V nejvyšších pasážích trati, sněhem totiž závodníci projížděli. Trať byla celkově velice podmáčená a my tak byli svědky opravdu tvrdého bikového závodu.

        

Největším úspěchem je 3.místo Tomáše Paprstky v nejprestižnější elitní kategorii. Skvěle ho doplnil celkově 5. a ve své kategorii do 23 let 2. Matěj Ulík. Své technické nadání předvedli i naši nováčci v kategorii do 23 let Alvin Tomášek a Josef Kunášek na 10. a 11. místě.

        

Výborný výkon předvedly také naše kadetky. Hrdě zastoupily výkony našich chlapců v mládežnickcých kategoriich. Natálie Pleskačová opět předvedla, že na bahně prostě umí a v Peci si vyjela skěvlé 2.místo. Karolína Bedrníková dojela tentokrát jako 7.

        

Naši junioři a především Daniel Žvak ukázali, že jsou opravdoví tvrďáci. Dan v těžkém sjezdu spadl a poranil si koleno. I se zraněním však dojel na skěvlém 6.místě. Jakub Kučera pak jen o dvě místa hůře jako 8.

          

Zpět