Tvarůžková ve žlutém a Žvak překvapením na silnici

24. 8. 2020

Tvarůžková ve vedení poháru

Před závěrečným dílem Českého XCO poháru, který se odehraje již tento víkend v Brně, se díky stabilním výkonům posunula Tereza Tvarůžková do vedení průběžného pořadí v kategorii žen do 23 let. To se jí podařilo i díky skvělému 3.místu ze Zadova, kde se sešla i velice silná zahraniční konkurence. U Terky se také po tomto závodě mohlo zdát, že nějak často převléká dresy. Tamní závod byl totiž první, kde jste mohli úřadující mistryni republiky do 23 let vidět na pódiu v mistrovském dresu a následně převlečenou do dresu pro lídra poháru.

  

Žvak zaskočil specialisty bronzem na MČR

Fakt, že cyklistika je jen jedna a pokud na to máte nohy nezáleží na jakém kole sedíte, potvrzovali závodníci kolínské stáje vždycky. Daniel Žvak na uplynulém mládežnickém MČR v silniční cyklistice všem silničním specialistům tuto skutečnost opět připomněl, když dokázal v časovce jednotlivců vybojovat skvělé 3.místo. Velmi dobrý výkon předvedl i v nedělním závodě s hromadným startem. Nejužší špička mu sice ujela, ale 14.místo se rozhodně počítá.

 

Vysokohorské soustředění v Rakousku

Zbytek elitní skupiny ve složení Matěj Ulík, Tereza Tvarůžková, Jakub Kučera a Karolína Bedrníková vyrazil ihned po poháru na Zadově načerpat červené krvinky do Rakouského Obergurglu. Vysokohorské soustředění je načasováno tak, aby jejich forma vygradovala přesně před finále domácího bikového šampionátu.

 

Zpět