Úspěšné Mistrovství Středočeského kraje

10. 6. 2020

Náročný. Velmi náročný týden měli v nohách naši závodníci. Každý den šlapali do pedálů v rámci soustředění SCM Kolín na mistrovské trati v Peci pod Sněžkou. Samo o sobě by to snad i stačilo, ale naši žlutočerní nezmaři se na závěr celého kempu postavili na start prvního Pražského poháru. Ten byl navíc okořeněn statusem Mistrovství Středočeského kraje. No a protože hlad po závodech stále trvá, o konkurenci rozhodně nouze nebyla. 

Své rychlé XCO kilometry si zde potřebovali absolvovat i naši elitní závodníci, kteří až tak často na podobných akcích nestartují. Díky nim se zdejší závod proměnil v ještě prestižěnjší záležitost. Tomáš Paprstka si dojel po náročném soustředění pro 3.místo. V hodnocení Mistrovství Středočeského kraje však zvítězil. Na 2.příčce jej doplnil Matěj Ulík a 3. skončil další kolíňák Jakub Jenčuš.

 

 

Juniorky a ženy měly sločenou kategorii a kromě toho i pěkně komplikovaný start. Vinou drobného nedorozumění vedoucí ženy špatně odbočily na startu a téměř celý balík spadl. Takže naše Tereza Tvarůžková se vydala na sthácí jízdu. Ta jí v celkovém hodnocení přinesla stříbro, avšak v kraji zvítězila. 

  

 

Mezi kadety předveli pěkné výkony v kraji 2. Daniel Rubeš a 3. Tomáš Pařez.

 

 

 

Za pochvalu určitě stojí i 1.místo žáka Richarda Severyna 3.místo žačky Hany Jurové.

 

 

 

Mezi mladšími kategoriemi si ještě pro bronz dojel Vítek Lisý, další 3. místo přidal i Stanislav Benda a mezi chlapci do 7 let zvítězil Daniel Kovář.

 

 

Zpět