Úspěšný svěťák v Novém Městě na Moravě

6. 10. 2020

 

Na Terezu Tvarůžkovou rozhodně nečekal lehký úkol. Závodit ve čtvrtek a v sobotu na takto náročné trati, to už skutečně prověří připravenost každého závodníka. Tereza se však nezalekla a ve čtvrtečním závodě si dojela pro skvělé 10.místo. To jí však nestačilo a v sobotu prokázala svou cílevědomost, když své maximum dokázala ještě o tři příčky vylepšit. V cíli jí tak patřilo 7.místo!!!

 

Bezesporu nejlepší zprávou je skvělá sobotní jízda juniorky Karolíny Bedrníkové. Po opatrném startu si v závěru zaváděcího okruhu dojela do druhé skupiny odkud na konci druhého kola vyrazila vpřed a bezchybnou jízdou tak vybojovala svůj asi nejcennější výsledek, když v obrovské zahraniční konkurenci do cíle přijela jako bronzová.

 

Trojici našich mladých a úspěšných uzavírá prvním rokem muž do 23 let Jakub Kučera. Ten především v sobotním závodě dokázal zmobilizovat síly a na to, že startoval téměř na konci startovního pole, dojel jako 46. a 2. nejlepší mezi Čechy. Své MTB zkušenosti sbíral také Jakubův týmový parťák Robert HulaJunior Daniel Žvak dojel jako 40. což odpovídá první třetině startovního pole. Maximem Matěje Ulíka bylo 72.místo. 

 

Zpět