V programu Světového poháru na Vysočině urval Paprstka 2.místo!

22. 5. 2017

Večer po avizované autogramiádě stáli naši závodníci na startu poměrně nové disciplíny Shorttrack. Startovní listina nabitá velkými jmény slibovala poutavé souboje. Ihned od startu se o skvělý výsledek ihned prali Tomáš Paprstka s Honzou Nesvadbou. Nesvadbiče poměrně záhy zastavil technický problém, ale Tomáš jel bez problému dále. Jediný kdo našemu borci stíhal a nakonec ho bohužel i předstihl, byl Němec Markus Lünzum-Schultze. Tomáš Paprstka si tak s poměrně slušným náskokem na 3. Stefana Thuma opět z Německa, dojel pro výborné 2.místo.

Nedělní CrossCountry závod byl už o něco delší podívanou. Avšak hned na startu všem našim fanouškům trochu zatrnulo, když se v hromadném pádu mihly i černožluté dresy. Naštěstí se z toho oba velice rychle dostali a drali se kupředu. To se dařilo především Honzovi Nesvadbovi, jež se pohyboval poměrně dlouhou dobu na hranici první třicítky. Ke konci závodu začaly Honzovi docházet síly a do cíle po přešpurtování brazilského reprezentanta dojel jako 49. Tomáš Paprstka se po startu nedokázal dostat tak rychle dopředu a obsadil 63. příčku.

Na vylepšení letošního světového maxima mají oba šanci již příští víkend na Světovém poháru v Albastadtu, kde se kromě eliťáků představí i kompletní juniorská sestava.

Naši po boku olympijského vítěze Nino Schurtera. Všichni jako kolegové jezdící na kolech Scott.

 

2.místo Tomáše Paprstky z pátečního Svétového poháru v Shorttracku.

 

Zaprášený Bič se dere kupředu.

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE!

Zpět