HODNOCENÍ - SP v cyklokrosu Tábor

15. 11. 2021

V neděli 14. listopadu se v areálu Komora v Táboře po roce opět sešla světová cyklokorosařská špička při závodě světového poháru. Na trati se postupně představily kategorie juniorů, juniorek, mužů do 23 let, žen elite a mužů elite. Náš tým měl, mimo kategorie juniorek, zastoupení ve všech a to povětšinou hned dvojnásobné. Sečteno a podtrženo se na start postavilo celkem sedm (!) zástupců EXPRES CZ - TUFO TEAMU KOLÍN. Jak si vedli výsledkově, si můžete prohlédnout zde: https://www.ucicyclocrossworldcup.com/en/results. Nás ale zajímalo, jak svůj výkon hodnotí oni sami. A tak jak postupně absolvovali své závody, vyzvali jsme je, aby se podělili o své pocity...

  • Závod juniorů, start 9:30

Patrik Černý, 19. místo: "Odstartoval jsem celkem dobře, tak okolo desítky. Hned na druhý muldě mi ale spadl řetěz a propadl jsem se někam k pětatřicátému místu. Před startem jsem měl určitě předsevzetí minimálně vylepšit svůj výsledek z ME, což bylo 31. místo. To se mi podařilo o více než deset míst, takže spokojenost. Spokojený jsem nejen s výsledkem, ale i s výkonem. Jen prostě trochu smůla. Určitě to mohlo být i výsledkově o něco víc. Nakonec nás jela do cíle docela velká skupina a v závěru jsme i spurtovali. Sice jsem úplně nevyhrál, ale jsem rád, že jsem uhájil to druhé místo ve skupině a věřím, že svým výkonem jsem si řekl i o nominaci na mistrovsví světa. Teď se určitě budu soustředit ještě na mistrovství republiky, kde bych rád byl na bednu."

Daniel Rubeš, 41. místo: "Já jsem dopředu neměl moc očekávání. Byl to můj úplně první start v národním dresu a popravdě jsem úplně nevěděl, co mě čeká. Musím taky přiznat, že jsem byl před startem dost nervózní :-). Bylo to určitě hodně jiné než český pohár a než jet v týmovém... Moc jsem si ten závod ale užil. Ta atmosféra, to se nedá srovnat. První kolo bylo hodně těžké, loktovalo se to tam a musel jsem i slézt v jednu chvíli z kola a tam se přede mě dostalo docela dost lidí... Mě se jelo docela dobře, ale poznal jsem, že ti kluci jsou úplně jinde. Musím určitě trénovat víc, abych tady příští rok něco dokázal. Jsem rád za tuhle zkušenost. Je to pro mě rozhodně motivace do další práce."

  • Závod mužů do 23 let, start 11:40

Robert Hula, 23. místo: "První dvě kola jsem se nemohl nějak chytit. Soustředil jsem se na nacvaknutí a nebylo to prostě ono. Pak jsem se rozjel a od třetího okruhu už to bylo docela dobré. Výsledek z Evropy jsem sice trochu vylepšil, ale chtěl jsem být do dvacítky, což nevyšlo a tak nemůžu říct, že bych byl spokojený."

Jakub Kučera, 41. místo: "Na závod jsem se hodně těšil. Připravoval jsem se na to, ale bohužel, to podle mých představ nevyšlo. Určitě moje očekávání byla o něco vyšší, než jak to nakonec dopadlo. Vlastně to nebylo dobré hned od startu. Stál jsem úplně v poslední řadě a během závodu jsem se vůbec nedokázal posunout dopředu tak, abych jel v nějakém kontaktu. Bylo to opravdu hodně těžké jet sám. Do půlky závodu jsem si ještě myslel, že bych se mohl na někoho docvaknout, ale přede mnou i za mnou byla celkem velká díra a prostě se mi to nepovedlo. Od poloviny závodu už to bylo spíš trápení. Teď musím potrénovat a ve středu ve Veselí snad bude líp."

  • Závod žen elite + U23, start 13:25

Tereza Tvarůžková, 36. místo: "S výkonem spokojená jsem. Jela jsem to, na co jsem měla. Byl to ale můj úplně první cyklokros v sezoně a chybí na taková ta cyklokrosová vyježděnost a cit. To se podepsalo na tom, že když jsem se konečně trochu rozjela, protože moje začátky jsou prostě hrozné, tak jsem dělala trochu technické chyby a zlomila jsem při naskakování sedlo. V tu dobu jsem jela ve skupině s Pavlou Havlíkovou a Karlou Štěpánovou a holky mi odjely. Stáhla jsem pak co se dalo, ale na víc to nedalo. Takže mě to trochu mrzí. Nebýt těch chyb, mohlo to být určitě o něco lepší. Každopádně ve středu je další závod a tak to určitě bude lepší!"

  • Závod mužů elite, start 14:50

Tomáš Paprstka, 21. místo: "Jsem spokojený. Škoda jen té dvacítky, že to tam nedopadlo. Začátek super. Byl jsem tam v té velké skupině, ale dopředu se tam moc dostat nedalo. Pak se to v tom druhém, třetím kole začalo rozhodovat a tak se to tak usadilo, že jsem jel s Šimonem Vaníčkem a rozdávali jsme si takový český souboj. Diváci tady byli super a hnali nás. Pak se mi v závěru tenhle boj podařilo vyhrát za což jsem rád, ale škoda že jsem v úvodu nezůstal s tou skupinkou před námi, kde jel Marek Konwa. Věřím, že bych s nimi dokázal jet a že by dopada i ta první dvacítka. Jsem hodně rád, že jsem se celý závod cítil dobře. Držela i záda. Jen jsem v závěru začal chytat křeče do rukou, což často nezažívám, ale věřím, že se to usadí a ve Veselí a v dalších závodech už to bude na 100% tak, jak si to představuju. "

Timofej Ivanov, 32. místo: "Spokojený jsem tak napůl. Ani dobře ani špatně. Nejtěžší byl asi třetí a čtvrtý okruh. Potom jsem našel své tempo a jel až do cíle. Cyklokros je pro mě však především trénink a důležité pro mě budou hlavně výsledky v cross-country."

  • A co na to trenér Jan Slavíček?

"Jako úspěch beru už samotnou nominaci čtyř našich závodníků do reprezentačního výběru pro tento závod. Nejvíc se mi asi líbil výkon Patrika Černého v juniorech a také Tomáš Paprstka zajel velmi dobrý závod. Možná trochu víc jsem čekal od Roberta Huly, ale obecně určitě můžu říci, že nikdo nijak výrazně nezklamal a že závodníci dostáli mým očekáváním."

Zpět