Jak Kája Bedrníková zvládá rychlý přechod

9. 12. 2020

 

Káji, měla jsi celkem dlouhou bikovou sezónu. Po sezoně samozřejmě pauza a pak naskočení do půlky cyklokrosové sezóny. Jak zvládáš tento rychlý přechod?

Je pravda, že letošní sezona na biku byla opravdu dlouhá a náročná. I přesto, jsem ale do krosů chtěla skočit a nějaké závody si objet. Měla jsem dlouhou pauzu, která byla opravdu nutná a myslím si, že zasloužená. Začátek byl trošku těžší a můj projev na kole takový, no neohrabaný :DD Po pár trénincích jsem se zase zapracovala a řekla bych, že teď s tím už nemám problém. Krosy jsou přeci jen trošičku rychlejší a celkově jinačí oproti bikům, proto jsem byla lehce v nevýhodě vůči soupeřkám, které se na krosy připravovaly déle jak já. Mrzí mě, že většina závodů se zrušila, proto jsem ráda alespoň za ty, které se pojedou.

Byla jsi vybrána jako juniorská reprezentantka v Táboře. Vzala sis z toho nějaké zkušenosti, popřípadě přineslo ti to něco?


Světák v Táboře jsem si zase neskutečně užila. Jsem strašně ráda a vděčná, že mě česká reprezentace vybrala a umožnila mi opět závodit za české barvy, i když tentokrát bez diváků... Loni jsem závodila za kategorii ženy, takže všechno byla jedna velká zkušenost. Letos jsem mohla jet samostatný závod juniorek, a proto byly ambice trošičku větší. Z výsledku jsem neskutečně ráda a jenom jsem se utvrdila, že zahraniční konkurence je jinde než ta domácí, a proto je opravdu důležité jezdit na závody ven. Rozhodují zde šílené detaily a každá chybička je pak znát.

O víkendu jsi vyhrála malou generálku v Lounech. Stala ses tak jednou z favoritek na získání mistrovského dresu. Jaké máš ambice?


Samozřejmě jako každý, bych titul získat chtěla. Pořád ale vím, že konkurence je veliká a nebude to zadarmo. Do závodu chci vstoupit s čistou hlavou a udělat proto vše. Jak to dopadne, to uvidíme v sobotu. :))

 

 

Zpět