Společně s Ethanol Energy míříme za olympijským snem!

6. 5. 2022

Cyklistický klub Expres CZ-Tufo Team Kolín vychovává cyklistické talenty již více než dvacet let. Za tuto dobu se kolínským závodníkům podařilo získat více než sto medailových umístění z národních mistrovských závodů a především dva tituly juniorských mistrů světa.

O tyto největší úspěchy se zasloužil Jaroslav Kulhavý, který v roce 2003 získal tituly na juniorském mistrovství Evropy i světa v olympijské disciplíně cross-country horských kol a odstartoval tím svoji skvělou sportovní kariéru korunovanou ziskem zlata na OH v Londýně.

Druhým kolínským juniorským mistrem světa se stal Tomáš Paprstka, který tento titul získal na domácím mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře v roce 2010.

Na tyto sportovní vzory v současnosti navazují nejen závodníci v mládežnických kategoriích, ale i silná česko-slovenská sestava UCI MTB Teamu, který je výkladní skříní klubu.

Závodníci Expres CZ-Tufo Teamu Kolín Tereza Tvarůžková, Karolína Bedrníková a Matej Ulík patří již několik let k oporám reprezentačních celků České republiky a Slovenska a jejich cílem je probojovat se v disciplíně horská kola do nominace na příští OH 2024 v Paříži. Jejich cesta za olympijským snem nebude lehká a začíná již letos kvalifikačními mezinárodními závody.

Žádný sen se ale nedá uskutečnit bez tvrdé práce sportovců, trenérů a ostatního personálu a kvalitního zázemí, které vytváří partneři klubu.

Společnost Ethanol Energy opírá své podnikání o tradici a vizi do budoucna a i proto v předchozí sezóně započala spolupráce s klubem Expres CZ-Tufo Team Kolín. Díky pozitivním zkušenostem se obě strany dohodly na jejím rozšíření a prodloužení až do olympijského roku 2024 a Ethanol Energy se tak stává hlavním partnerem klubu. Obnovitelná energie tak bude podporovat kolínské cyklisty na jejich cestě za olympijským snem.

 

 

Zpět