Tvarůžková se cyklokrosu nezalekla

29. 9. 2020

 

Toi Toi Cup Mladá Boleslav


O uplynulém víkendu jsme se zúčastnili prvních dílů národního cyklokrosového poháru. A že to bylo pravá zatěžkávací zkouška! Sobotní závod v Mladé Boleslavi již den předem sliboval příslovečné bahenní lázně. Velice rychlá trať na rozbahněné louce tak prověřila připravenost závodníků, ale také mechaniků. Kola se totiž měnila ve velice pravidelných intervalech a jen tak tak se stačila umývat.

Smůlu si hned zkraje sezóny doufejme vybral Matěj Ulík, který po bezchybném startu mezi prvními pěti, bohužel píchl a musel se dostavit do depa pro nové kolo. Ve velice silní mezinárodní konkurenci dojel jako 16. Ač na cyklokrosovém kole seděla tolikrát, že by to možná spočítala prstech, již v Boleslavi prokázala Tereza Tvarůžková, že s ní musí kované cyklokrosařky počítat. Opět v silné zahraniční konkurenci dokončila jako 9.

Toi Toi Cup Holé Vrchy


Nedělní závod byl zcela jiný. I když se odehrával jen pár kilometrů od deštivé Boleslavi, tak přes noc vše jako zázrakem vyschlo a profilem velice těžká trať až mtb charakteru tak dávala vyniknout i bikerům. No a tuto šanci chytila za pačesy Tereza Tvarůžková. Od začátku závodu se usadila mezi nejlepšími třemi závodnicemi a z této pozice již nesestoupila. V cíli jí tak patřilo skvělé 3.místo.

 

Zpět